Majątek Elona Muska topnieje Ile warta jest jego fortuna?

bettermenwin Forex Trading Leave a Comment

fortuna elon musk

Wartość majątku Elona Muska mocno wzrosła po informacji o megakontrakcie na zakup samochodów Tesli. Dzięki temu wkrótce może stać się pierwszym człowiekiem, którego wartość majątku zdoła przekroczyć barierę 300 mld dol. Historia miliardera, który w tym tygodniu skończył 50 lat, pełna jest wzlotów i upadków. Elon Musk przebył już jedną czwartą drogi do zostania bilionerem. Najbogatszy człowiek na świecie właśnie stał się jeszcze bogatszy dzięki korzystnym wahaniom na rynku. Według Bloomberg Billionaires Index, majątek szefa Tesli i SpaceX wynosi obecnie 255 mld dol.

Od tamtej pory Muskowi zdarzyło się promować lek na malarię jako skuteczne lekarstwo na COVID-19, chociaż brakowało dowodów naukowych w tej kwestii. Miliarder wywołał też zamieszanie swoją obietnicą dotyczącą dostarczenia respiratorów do szpitali. W swoich wpisach przyczyniał się także do dezinformacji, m.in. Dodatkowo producent pojazdów elektrycznych musiał powołać specjalną komisję monitorującą działania komunikacyjne Muska.

fortuna elon musk

Wyjątek stanowią sytuacje, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. To właśnie Musk stał się prawdopodobnie inspiracją Marvelowskiego filmu “Iron Man” z 2008 r., a sam odtwórca głównej roli – Robert Downey Jr., przyznawał, że wzorował się na Musku. Bogactwo Muska zwiększyło się zaledwie w ciągu jednego dnia o 36 mld dol. Inwestorów rozgrzała podana przez Bloomberga informacja o tym, że sieć wypożyczalni aut Hertz złożyła zamówienie na 100 tys. Dominacja Tesli na rynku samochodów elektrycznych jest zagrożona.

Gest emerytowanego pilota. Wyczarterował Airbusa dla 112 osób i zabrał je na imprezę

Po tym, jak akcje Tesli zanurkowały w ostatnich tygodniach. Bloomberg przypomina, że 4 listopada 2021 r. Majątek Muska był szacowany na 340 mld dol.

Majątek netto Elona Muska ponownie przekroczył poziom 250 mld dol., a akcje Tesli wzrosły od początku roku o 136 proc. Wszystkich akcji Tesli, więc jego osobisty majątek jest bezpośrednio powiązany z wartością firmy. W zeszłym roku Musk był pierwszą osobą w historii, która straciła ok. 200 mld dol. Szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez uprzedniej, wyraźnej zgody Ringier Axel Springer Polska sp.

fortuna elon musk

Jednak życie pochodzącego z RPA miliardera nie było usłane różami. Jego droga od prześladowanego w szkole ucznia, przez drobnego przedsiębiorcę po prezesa https://www.dowjonesrisk.com/is-it-metals-year-after-all/ dwóch dużych firm, wygląda jak gotowy scenariusz na film science fiction. Musk przekonywał, że nie ma powodów do obaw o jego motoryzacyjną markę.

Bezdzietni lambadziarze? Nie wszystkich DINK stać na dzieci

I dał mu pierwsze miejsce na liście najbogatszych. Teraz musiał je zwolnić na rzecz Bernarda Arnaulta, francuskiego potentata, stojącego na czele koncernu LVMH. Elon Musk stał się pierwszą osobą w historii, która straciła Klasyfikacja kont PAMM 200 mld dol. Ze swojej fortuny – poinformował Bloomberg. I to zaledwie rok po tym, jak został drugim człowiekiem, który zgromadził osobistą fortunę w wysokości ponad 200 mld dol., depcząc po piętach Jeffowi Bezosowi.

Jak zaznacza Bloomberg, jej konkurencji nadrabiają zaległości. Nie bez znaczenia jest też przejęcie przez Elona Muska Twittera za kwotę 44 mld dol. Kontrowersje wzbudziło zwalnianie pracowników, a potem proszenie ich o powrót, a także banowanie kont niektórych dziennikarzy, krytycznie piszących o Musku.

  1. Od początku roku, można częściowo przypisać podekscytowaniu inwestorów rozwojem generatywnej sztucznej inteligencji, która w tym roku ożywiła cały rynek akcji.
  2. Dodatkowo producent pojazdów elektrycznych musiał powołać specjalną komisję monitorującą działania komunikacyjne Muska.
  3. Miliarder wywołał też zamieszanie swoją obietnicą dotyczącą dostarczenia respiratorów do szpitali.
  4. Oto najważniejsze wydarzenia z życia jednego z najbogatszych ludzi na świecie.

“Tesla wykonuje zadania lepiej niż kiedykolwiek!” – napisał na Twitterze 16 grudnia. Wykorzystał tę okazję do skrytykowania Rezerwy Federalnej za podnoszenie stóp procentowych w szybkim tempie. Musk określił także nakazy pozostania w domach mianem “faszystowskich” i sprzeciwiał się lokalnym lockdownom, domagając się jednocześnie m.in. Otwarcia fabryki Tesli w Fremont w Kalifornii. “Jeśli macie kogoś zaaresztować to chcę to być ja”- powiedział Musk na początku maja (lokalne władze zezwoliły później na ponowne otwarcie fabryki Tesli).

We wrześniu Komisja złożyła formalny pozew przeciwko Muskowi, w którym oskarżyła go o “składanie fałszywych deklaracji, które wprowadzały w błąd”. Musk zawarł ugodę z Komisją, na mocy której Tesla musiała zapłacić 20 milionów dolarów kary, a sam miliarder musiał ustąpić ze stanowiska prezesa Tesli. Miliarder wielokrotnie wyrażał obawy, że prace nad rozwojem sztucznej inteligencji mogą doprowadzić do wybuchu trzeciej wojny światowej.

Dotkliwa lekcja biznesu od Chińczyków. Apple, Tesla i inni mają problem

Z tej oszałamiającej kwoty sam Musk jest właścicielem około 13 proc. I posiada ponad 300 mln możliwych do zrealizowania opcji, w związku z tym jego osobisty majątek jest nierozerwalnie związany z wynikami giełdowymi firmy. Jeden z najbogatszych ludzi, postać o tyle sławna, co kontrowersyjna. Historia Elona Muska, który w tym tygodniu skończył 50 lat, pełna jest wzlotów i upadków. Oto najważniejsze wydarzenia z życia jednego z najbogatszych ludzi na świecie.

I wyprzedza właściciela LVMH Bernarda Arnaulta, ponieważ inwestorzy nadal gromadzą środki w Tesli. Cena akcji producenta pojazdów elektrycznych przekroczyła w tym tygodniu 290 dol. I podniosła jego kapitalizację rynkową do ponad 900 mld dol. Niezwykłe odbicie akcji w 2023 r., czyli wzrost o 136 proc. Od początku roku, można częściowo przypisać podekscytowaniu inwestorów rozwojem generatywnej sztucznej inteligencji, która w tym roku ożywiła cały rynek akcji. To umocniło osobisty majątek Muska, czyniąc go jedynym na świecie “ćwierć-bilionerem”.

Akcje Tesli spadły o 65 proc., a sam Musk sprzedał ich tak wiele, by zdobyć pieniądze na zakup Twittera, że nie są one już największym aktywem w jego portfelu. Bloomberg wylicza, że w rękach Muska są akcje Tesli o wartości 44 mld dol. (ma jeszcze opcje warte szacunkowo 27,8 mld dol.), a walory SpaceX wyceniane są na 44,8 mld dol.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *